O Psí dietě

Majitel, který se rozhodl vlastnit zvíře, na sebe tak přijal i zodpovědnost za jeho zdravý a spokojený život.

„Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal“ (Antoine de Saint-Exupéry)

Problémy s hmotností netrápí jen lidskou populaci, ale stále častěji se v ordinacích setkávám i s mazlíčky, kteří trpí nadváhou či obezitou, a nejedná se pouze o estetický efekt, zvířatům jde o život, hrozí jim zdravotní komplikace, cukrovka, onemocnění kloubů, atd.

Obezita je nemoc, je potřeba k ní jako k nemoci přistupovat.

Problém s hmotností se vyvíjí pozvolna a všimnout si toho chce objektivní pozorování, což pro mnoho majitelů je nelehké, vždyť jde přeci o jejich miláčka a člena rodiny. Stává se, že na problém s hmotností upozorní až veterinář či rejpavý soused.

Lidé mají své odborníky na hubnutí – dietology, výživové poradce, trenéry ve fitcentru a atd., a zvířatům, jako našim mazlíčkům a členům domácnosti, nyní můžeme zajistit stejné služby a odborníky.

Ve veterinárních ordinacích na výživové poradenství není čas, ve zverimexu žijí z provizí, a málokterý chovatel se vyzná v kompletním sortimentu krmiv a všech technikách krmení. Proto se problematice dietetiky – výživy málokdo věnuje více.

 Proč se obrátit na výživového specialistu – veterináře?

Veterinární lékaři mají komplexní lékařské vzdělání, které kromě klinických oborů zahrnuje i oblasti jako výživa (dietetika) a proto dokáží rozpoznat a posoudit zdravotní stav a komplikace u zvířete s nadváhou a poskytnout odbornou radu a pomoc. Také vyloučit onemocnění, která k problémům s hmotností vedou (např. nemocnění štítné žlázy) či jsou jejími následky (např. cukrovka).

 Pro koho je tento web určen?

Tento web je určen všem majitelům domácích mazlíčků, kteří potřebují nezávislou radu o výživě. Dále pak těm, jejichž mazlíček má problém s hmotností a chtějí to řešit. A samozřejmě, je také určen všem chovatelům, kterým záleží na správné výživě svých zvířecích kamarádů.

Zde můžete najít informace a rady:

  • Pokud chcete zlepšit zdravotní stav svého mazlíčka úpravou jídelníčku
  • potřebujete poradit s výživou, protože každý vám říká něco jiného
  • potřebujete pomoci vybrat vhodné krmivo pro svého mazlíčka
  • zajímá vás nezaujatý názor na ty konkrétní granule
  • máte-li jiný dotaz či problém ve spojitosti s hmotností či výživou svého mazlíčka

Ve všech těchto případech mě neváhejte kontaktovat.

 O mně

Výživě zvířat i lidí se věnuji již několik let, jsem vystudovaná veterinářka, mám komplexní vzdělání jak o lidské, tak zvířecí výživě.

Jsem sama majitelkou několika zvířat (pes, kočka, drobní savci, …).

Po několik let jsem pracovala ve veterinárních ordinacích.

Mám nezaujatý názor, (pouze subjektivní hodnocení na základě objektivních faktů), nepracuji pro žádnou krmivářskou firmu ani jiného veterináře, nemám provize z prodeje konkrétní značky a veškerá má doporučení jsou s cílem ke zdraví a spokojenosti zvířecích miláčků.

 

Leave a Reply